Logistyka

Logistyka to… dobór idealnego rozwiązania!

LOGISTYKA PO KRÓTCE

Wielu osobom wydaje się, że przewóz towaru jest stosunkowo błahą sprawą. Wystarczy przecież zapakować go do pojazdu i dowieźć w określone miejsce. Teoria teorią, ale w praktyce wcale nie jest to takie proste. Dlatego z pomocą przychodzi nam logistyka transportu, zajmująca się planowaniem i optymalizacją przemieszczania ładunków.

Co ciekawe, aż jedna czwarta kosztów w logistyce związana jest z transportem. Przy planowaniu transportu towaru niezbędne jest podjęcie paru kluczowych decyzji. Pierwszą z nich jest wybór środka transportu. Przy jego wyborze bierze pod uwagę szybkość, częstotliwość, wydolność, niezawodność, dostępność oraz koszt. Jeżeli zależy nam na szybkim dostarczeniu przesyłki, to zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem będzie transport lotniczy lub drogowy. Często jednak gdy termin doręczenia towaru nie jest tak istotny, wybieramy transport morski lub kolej, co pozwala nam na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy.

Logistyka jest dzisiaj czymś nieodzownym i koniecznym, aby transport określonych towarów był wykonywany w sposób szybki i sprawny. Nasze życie i gospodarka są bowiem w dużym stopniu uzależnione od świata zewnętrznego. Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstw lub nawet indywidualnych jednostek zależy od napływu określonych towarów, które zazwyczaj pochodzą z innych części kraju lub nawet zagranicy.

Dzięki logistyce do najodleglejszych miejsc na Ziemi docierają niezbędne artykuły codziennego użytku, takie jak żywność, paliwo czy też leki. Warto więc docenić rolę logistyki w transporcie i uświadomić sobie jak ważne są planowanie i optymalizacja transportu ładunków.

Transport Image Transport Image

ZAWARTOŚĆ

Mając ponad 20 lat świadczenia klientom światowej klasy usług transportowych, pojawiła się potrzeba zapewnienia kompleksowej obsługi „prawdziwego rozwiązania logistycznego obsługi klienta”. Dodając ten wymiar do już dynamicznego i zorientowanego na klienta dostawcy zasobów, czujemy, że oferujemy kompleksowe rozwiązanie.
Zgodnie z filozofią naszej firmy – Kompetencje, uczciwość i niezawodność. Cieszymy się na owocną współpracę z Państwem!
Dobra spedycja jest dla nas jak sztafeta. Jej sukces zależy wyłącznie od rzetelnej pracy całego zespołu.
Oferowane przez firmę Winiarski transport usługi w zakresie doskonalenia jakości dostawców zwiększają jakość, efektywność, innowacyjność i zrównoważenie łańcucha dostaw.

BROSZURA LOGISTYCZNA

Transport

Nasze elastyczne i dostosowane rozwiązanie transport i logistyka jest tak zaprojektowane, aby odpowiadać szczególnie na codzienne potrzeby kierowców w transporcie międzynarodowym.

TRANSPORT

Nasi eksperci z branży transportowej dbają o zapewnienie, na każdym etapie procesu rozwoju produktu, odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i niezależnej oceny sytuacji przez dłuższy okres.

  • Prewencja i analiza ryzyka.
  • Reagowanie w sytuacjach kryzysowych i zarządzanie problemami.
  • Doskonalenie pracy poddostawców.
  • Rozwój organizacyjny.

Nie wiesz, które rozwiązanie odpowiada Twoim potrzebom biznesowym ?